Rok 2020 našimi očami

Na začiatku roka, keď ešte na svet neútočila pandémia, sme sa zúčastnili akcie OKTAGON PRIME 3, ktorá sa konala v areáli x-bionic® sphere, presne na Valentína. Pre nás to bola síce len obyčajná konferencia, ale zároveň sme tam bojovali s malým priestorom a slabým svetlom. Ale to nás samozrejme nezastavilo. Celkovú kameru sme upevnili ku schodom, a tak sme ušetrili nejaké to miestečko. Miestnosť sme dosvietili dvoma LED panelmi. A všetko nakoniec dopadlo tak ako malo.

Mesiac na to sa začal u nás prejavovať covid-19 a zábavný priemysel dostal STOPKU. Nás to na chvíľku zastavilo a robili sme len pár menších akcií, ako napríklad talkshow TU A TERAZ pre eventovú agentúru CHERRY CHERY.

Už tu dlho nebol OKTAGON že? A tak sme sa sadli do auta a spravili si výlet do Prahy, kde práve organizácia OKTAGON MMA konala veľkú tlačovú konferenciu. Predstavili tu veľa noviniek a ich nasledujúce plány vzhľadom na pandémiu. Počas konferencie sme prepojili cez Telemost Karlosa „Terminátora“ Vémolu, ktorý práve prekonával ochorenie covid-19.

Okrem akcií, ktoré sme technicky zabezpečovali, naši technici často chodia na externé spolupráce. V roku 2020 to bol napríklad OTO20. Okrem fyzickej pomoci často vypomáhame aj hardwarovo. Naša technika neraz putovala do rôznych firiem. Naším stálym zákazníkom je napríklad Marek z BIXO PRODUCTION.

Ale späť ku akciám. Medzi najnáročnejšiu akciu určite patrili Majstrovstvá Slovenska v elektronických športoch ktoré sa konali v priestoroch Fakulty elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave. Tu sme zabezpečovali 4 štúdia zároveň. V každom štúdiu bolo potrebné snímať komentátorov, počítače, na ktorých bežali hry, nechýbali ani reklamné spoty či dynamická grafika, na ktorej sa menili výsledky zápasov, poradie a podobne. Pre každý stream bol dedikovaný počítač a o zvuk sa postarali digitálne audio mixážne pulty. Musíme povedať, že to bol veľmi intenzívny a náročný týždeň. Ale viac o tejto akcii si povieme v ďalšom blogu ktorý pre Vás chystáme.

Aby toho nebolo málo, prišiel náročný november, kde sme technicky zabezpečovali akcie ako Ticho po Danielovi, Remember November, Danube Wine Challenge, Univerzitné Majstrovstvá Slovenska v elektronických športoch, Konferencia pre Slovak Business Agency, ale zavítali sme aj do Podcaster štúdia kde sme pre agentúru themarketing zabezpečovali niekoľko videohovorov.

V neposlednom rade nám ostáva ešte spomenúť dve akcie, s ktorými sme úspešne ukončili rok 2020, a to je Redbull Basement, kde niekoľko tisíc študentov po celom svete prichádzalo s nápadmi ako zlepšiť budúcnosť. My sme zabezpečovali telemost, aby celý svet mohol vidieť, na ktorom mieste sa umiestni náš Slovenský tím (PS: Skončili sme na úžasnom 3. mieste). A poslednou akciou bola interná konferencia, premium resellerov Škodovky, ktorú hravo zvládol náš Ondro, aj keď teda nebolo to vôbec jednoduché.

Za ten rok sme stihli okrem akcií nakúpiť aj nejakú tu techniku, ktorá nám pomôže v ďalšom roku pre Vás tvoriť jedinečný a nový obsah. Ako napríklad Sony FS5, Atomos Flame, 8 vstupovú nahrávaciu kartu a veľa ďalšieho.

Toto bol náš rok 2020, aj keď sme nemali ten najplnší kalendár, ale za to sme mali tu možnosť sa na týchto akciách zas o niečo viac zdokonaliť. A zdokonalili sme nielen seba, ale aj naše nové priestory, do ktorých sme sa presťahovali na samotnom konci roka, a preto Vás radi u nás uvidíme. Ako inak, len s negatívnym testom.

A čo plánujeme v roku 2021? No zrovna málo toho nebude, ale medzi to najpodstatnejšie určite patrí nový média server so 4K nahrávacou kartou, ktorá nám umožní pre Vás tvoriť 4K streamy alebo napríklad virtuálne štúdia. Ďalej určite chceme optimalizovať naše Livestream setupy, aby sme skrátili čas potrebný na prípravu. Videoprodukcia pre nás tiež nie je cudzie slovo, a preto by sme sa chceli  viacej povenovať aj tomuto odvetviu.

V hlavách nám koluje aj myšlienka prinášať Vám pravidelné vlogy z akcií, kde si napríklad rozoberieme jednotlivé technické riešenia a podobne. V neposlednom rade, budeme v prvom kvartály roku 2021 spúšťať náš eshop, kde si budete môcť prenajať takmer všetku našu techniku. A to nie je všetko, ale nebudeme predsa všetky tromfy vyťahovať naraz nie? Preto nás určite sledujte na našom Instagrame, kde Vám budeme prinášať všetky novinky.

To je od nás všetko, dúfame, že ste tento náročný rok zvládli a zároveň Vám prajeme veľa úspechov aj v roku 2021. Nakoniec Vám tu ešte prihodíme niekoľko fotiek z akcií a nového priestoru.D